Opravdové přátele rozdělí jenom smrt, nikoliv osud.

Celosvětová mánie zastihla i mě...

17. dubna 2012 v 19:58 | Seryn |  ○ Mixík

... aneb The Hunger Games. Ano, je to tak. Trhák, co se dostal teprve na svět, mě pohltil snad ještě víc než Harry Potter. A to už je co říct.
Pozor! V článku je trošek spoiler. Takže, kdo nechce vědět dopodrobna, o čem to je, tak ať neotevírá.Knížku mi dal bratr předčasně k narozeninám. V tu dobu jsem ale začala číst Inheritance od Paoliniho (což je taky velmi dobrá knížka), takže jsem se k Aréně smrti dostala o tři dny později. Během jednoho odpoledne jsem ji přečetla na jeden zátah. Nikdo mě od toho nemohl odtrhnout, ani kdyby se v pokoji objevil samotný Ben Barnes, Ian Somerhalder nebo kdokoli jiný. Okamžitě jsem si objednala a přečetla další dva díly a podívala se na film. Dokonce jsem stihla nakazit svoji spolusedící, která netrpělivě čeká, až jí dojdou knížky.

O čem to vůbec je? Děj se odehrává v bývalé Severní Americe, kde je jedna zem - Panem - s hlavním městen Kapitolem a kolem je 12 krajů. Každý kraj má na starost něco jiného, např. zemědělství, elektrárny, textil, rybolov. Každým rokem se uskutečňují Hladové hry na zastrašování krajů, aby nedošlo k revoluci jako kdysi předtím. Z každého kraje je vybrán vždy jeden chlapec a jedna dívka, tzv. Splátci, kteří bojují v Aréně o svůj život.
Katniss Everdeen je z dvanáctého kraje. Její matka se zhroutila po smrti svého manžela, takže hlavou rodiny je Katniss, která odstarává potravu, spolu s nejlepším kamaráden Hurikánem (ve filmu je to Gale),a chod domásnosti. Taky se stará o svou mladší sestru Prim.
Právě malá Prim je vylosována jako Splátce 12. kraje. Místo ní se přihlásí Katniss a odjíždí spolu s Peetou Mellakrem - druhý Splátce, Haymitchem - něco jako trenér Splátců, a Cetkií - šílená moderátorka dvanáctého kraje, do Kapitolu. Po úvodním představením všech splátců, které připravuje nějaký přípravný tým, a absolovování tréninků, se Splátci ukazují před porotou, kteří jim udělí nějaký počet bodů. Čím víc, tím lépe, protože pak se sponzoři zaměří na potenciální výherce. Poté co udělají rozhovor s Ceasarem Flickermanem, jsou převezeni do Arény.
Po uzavření spojenectví, lovu potravy a různého zabíjení, lstí Hladové hry vyhrává Katniss a Peeta, kteří celou dobu hrají milenecký páreček, což se nelíbí prezidentu Snowovi.

To byl obsah první knihy Hunger Games: Aréna smrti. Další dvě knížky, Vražedná pomsta a Síla vzdoru, si přečtěte, jestli vás to zaujalo. Jdou stáhnout na uloz.to. Stojí to za to.


A film se mi taky moc líbil. je natočený přesně podle knížky, takže koho moc nebaví číst, stačí si stahnout film, sice v nic moc kvalitě zatím, ale jde se na to dívat. Každopádně další díl je naplánovaný až na podzim 2013, což mě nejspíš zabije.

So... Happy Hunger games. And may the odds be ever in your favor! (Ať vás stále doprovází štěstěna!)A pár fotek na závěr...


Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence)Peeta Mellark (Josh Hutcherson)


Hurikán - Gale- Hawthorne (Liam Hemsworth)


Prim Everdeen (Willow Shields)


Cetkie Trinket (Elizabeth Banks)


Haymitch (Woody Harrelson)


Rue (Amandla Stenberg)


Cinna - vizážista Katniss (Lenny Kravitz)


Ceasar Flickerman (Stanley Tucci)


prezident Snow (Donald Sutherland)


Seneca Crane - tvůrce posledních her (Wes Bentley)


Kordeta, Cato, Marvell, Glimmer - někteří Splátci (Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig, Jack Quaid, Leven Rambin)


společné foto


Liam, Jennifer a Josh v reálu (Hurikán, Katniss a Peeta)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama