Opravdové přátele rozdělí jenom smrt, nikoliv osud.

4. Kapitola

20. února 2010 v 8:45 | Seryn |  ○ Samantha - sestra Jamese
A je tu kapitola k Sam na přání Bičika. Kapitola je krátká a děj nic moc, páč sem neměla napsaný ani kousek. K ostatním jo, ale Sam mi nějak nešla, tak se pak nedivte výsledku. Prostě sem tam napsala, co mě napadlo, teda napsala sem tam skoro všechno, co mě napadlo, jinak by to dopadlo blbě a byl by v tom zmatek.
Tak a já se jdu podívat co se děje ve Vancouveru. Hlavně na náš hokej. Vydržela jsem se dívat první třetinu, pak sem mrkla a najednou tam byla třetí třetina. Nechápu. .
Takže komentujte komentujte. První koment vybírá...
SerynRáno jsem se vzbudila a zjistila jsem, že venku už začíná pomalinku svítat. To by mě zajímalo, kolik je, když teprve svítá. Podívala jsem se na hodinky. Super. Čtvrt na pět. Spala jsem jenom čtyři hodiny. Já, která normálně prospí půlku dne. A ještě k tomu mám hlad. Snídaně o čtvrt na pět asi ještě nebude, že? Další "pozitivní" věc hned po ránu. A dneska máme vyučování? no mě klepne. Jsem vzhůru eni ne pět minut a už mám pokažený celý den. No, možná není celý zkažený. Těším se navečer. Bude tu nový student. Sirius Black - blonďák. Ale to je až večer. Teď musím vymyslet, co budu dělat do sedmi než vstanou holky. Budit je nebudu. To by byla jasná sebevražda. Projít po hradu se taky nemůžu. Nechci dostat trest ještě před začátkem vyučování. Bratříček a spol. teď určitě spí, takže návštěva u kluků taky padá. Já chci žít trochu dýl. Ne do doby, kdy je vzbudím. Ani nevím, kdo by mě zabil pomalejš a bolestivějš. Jestli kluci nebo holky. No radši nad tím nebudu přemýšlet, protože jsem schopná to jít vyzkoušet. A zajímalo by mě, proč tu není třeba televize nebo počítač s internetem. Vím, že v okolí Bradavic nefungují mudlovské vynálezy, ale kdyby to Brumbál nebo někdo očaroval, určitě by to fungovalo. Jistě nás "nespavců", co jsou vzhůru ve čtyři, je tu hodně. Budu mu to muset navrhnout, až za ním zase půjdu. Naposled jsem tam byla na konci školního roku. Tak to si přes ty dva měsíce neměl určitě s kým pokecat. Ale myslím, že se to během týdne napraví. Doufám, že tam budu dřív než James s Blackem. A taky doufám, že budeme dneska mít Minnie. Většinou je to ona, kdo mě posílá za Brumbálem. Dá se totiž lehko vyprovokovat. Hned po ní je Filch. Pak dlouho nikdo a pak až ostatní učitelé. Když už je řeč o učitelích, letos má nastoupit nový učitel obrany. Nikdo tu nevydrží dýl než rok. Tak uvidíme, kdo nastoupí. Pane Bože prosím, ať to není nějaký plešatý starý dědek jak loni. Už na všechno kašlu. Jdu si číst, ať přijdu na jiné myšlenky.

***

Nechci vám kazit radost, ale do sedmi jsem to pak nějak přežila. Šla jsem udělat každodenní očistu zubů a xichtu, obléct se a čekat na holky.
"Jill, pohni si!" zakřičela jsem směrem ke koupelce.
"Ale jo pořád. Už jdu. Taky by ti neuškodilo, kdyby ses jednou namalovala," řekla mi Jill, když vyšla z koupelny.
"Ztráta času. Navíc já sem se svým obličejem spokojená, tak si na něj nebudu patlat nějaké sračky. Až budu chtít, tak budeš mezi prvními, které oslovím."
"Fajn, jak myslíš. Teď jdem ale na snídani. Mám hlad jak vlk."
"Ne, říkáš to špatně. Máš hlad jak Petr," řekla nám Shaz a my jsme vybuchly smíchy.
"Na co ty nepřijdeš," řekla během záchvatu smíchu Jo.
"Už bysme měly jít. Jinak nás Minnie přetrhne," oznámila jsem jim, jen co jsme se dosmály. Holky přikývly a vydaly jsme se na cestu. Na snídani nám dala Evansová rozvrhy. Myslím, že jsem o ní ještě nemluvila, že?

Lily Evansová je studentka nebelvírské koleje pátého ročníku. Má zrzavé vlasy, zelené oči, menšího vzrůstu. Většinu svého volného času tráví v knihovně. Je to dokonalá šprtka. V hodinách vše musí umět perfektně.
Zbytek svého volného času věnuje Jamesovi. Teda ne zrovna, že by spolu chodili, ale James je do ní zamilovaný (to je Jamesův největší zkrat mozku za celý život), tak ji nadbíhá na každém kroku. Evansová bráchu nechce, takže veškerá jejich konverzace jsou hádky, které jsou pověstné po celé škole. Pokaždé je všichni z dosahu a dohledu sledují a čekají na obvyklý závěr, kdy dá Evansová Jamesovi po tlamičce.
Jinak já Evansovou miluju tak, jak knihovnu = nesnáším ji.

Ale zpět do Velké síně. Hned po snídani jsem rychle šla na hodinu kouzelných formulí. Holky šly samozžejmě taky.
Kratiknot zahájil hodinu o NKÚ. Nějak jsem nedávala pozor, takže jsem se lekla, když zazvonilo. Kratiknot nám dal ještě nějaký úkol a jelikož jsem zrovna měla volnou hodinu, zamířila jsem do společenky. Tam byli jenom nějací sedmáci, tak jsem šla do ložnice. Holky tam nebyly, nejspíš mají nějakou hodinu nebo se někde potulují. Natahla jsem se na postel a začala si číst knihu z rána. Za třičtvrtě hodiny jsem se musela zvednout a jít na vyučování. Když jsem dorazila do učebny, holky už tam byly. Přešla jsem k zadní lavici, kterou obsadily, a znuděně vytahla učebnici přeměňování pro pátý ročník.
"Vítejte na hodinách přeměňování," začala Minnie, když zazvonilo. "Jsem ráda, že vás u zkoušek uspěla většina, aby mohlo pokračovat v mých hodinách. I když to bude znamenat spoustu nervů, jako každý rok," pohlédla směrem k Pobertům a pak i ke mně. Já se zatvářila jako největší andělíček na světě.
"A jelikož letos máte před sebou velmi náročky rok, doufám, že se budete všichni pilně učit. Ano i vy pane Blacku. Teď si dáme nějaký testík, abych zjistila, co si pamatujete a co se vám přes prázdniny vykouřilo z hlavy."


Dneska jsem nějaká divná. Vzbudím se sama od sebe ve čtyři, hned na to mám divné myšlenky a v hodině přeměňování neřeknu ani slovo. A to sem si chtěla jít pokecat s Brumbálem. Ale co. Do konce týdne času dost. Teď se musím nějak dostat do sklepení na lektvary, přežit je ve zdraví a pak už mám volno. Jo, kdyby to aspoň nebyla dvouhodinovka. Tak jdeme se otrávit výpary z neurčitých lektvarů.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 20. února 2010 v 9:46 | Reagovat

prej máš hlad jako Petr a kdy dá Evanska Jamesovi po tlamičce :D na to, žes "mlela z posledního" to bylo dost dobrý! už se těšim na cokoliv dalšího, co si vybereš že přidáš :-D

2 Bičik Bičik | Web | 20. února 2010 v 14:55 | Reagovat

jo to máš hlad jako petr se mi taky líbilo a přirovnání mám jí ráda asi tak jako knihovnu jakbysmet, mě se kapitola líbila, takže tvý slova že je "nic moc" neberu  :-D

3 Alice Cullen-Hale,SB Alice Cullen-Hale,SB | Web | 20. února 2010 v 21:32 | Reagovat

No, není to zas tak krátká kapča:-) Ale mě se líbí!

4 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 6. listopadu 2010 v 18:03 | Reagovat

jo tak ty lektvary naš připomínaj naše vaření... taky z toho vznikne něco jiného než má... například se nám podařilo připálit i těstoviny na odstavený plotýnce, jsme to ale šikulkové :D  :D  :D  :D
kapitola senzační, jako ostatně vždy :D  :D  :D  :D

5 Tj Tj | Web | 23. září 2011 v 23:06 | Reagovat

Super kapča!!! Konečne dievča ktoré nemá rado Evansovú :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama