Opravdové přátele rozdělí jenom smrt, nikoliv osud.

1. Kapitola - Noví přistěhovalci

21. února 2010 v 20:10 | Seryn |  ○ Na každého jednou dojde... Nebo ne?
Další kapitola na světě. Tentokrát, na přání Shig, Twilight. Kapitolka je pro Scru, k její narozeninám, co měla v pátek.
A vy komentujte. První koment vybírá = to znamená, že napíše název povídky, od které si chce přečíst novou kapitolu. A ne, že si mám vybrat sama. (Šílenej je na to specialista... ) Já mám pak dilema, co přidat.
Doufám, že se kapitola bude líbit.
Seryn


Před domem čekala menší šedooká blondýnka. Na sobě měla zelenou mikinu, rifle, modročerné skejtky a batoh přehozený přes rameno. Netrpělivě podupávala špičkou levé nohy. Měla taky důvod být netrpělivá. Její kamarádka ji měla vyzvednout před dvanácti minutami. Nakonec se rozhodla, že půjde do školy pěšky. Moc daleko to zase není.
Jen co udělala dva kroky, zastavilo vedle ní auto. Stříbrnočerná Audi R8. Jenom protočila oči a šla si sednout na místo spolujezdce.
"Ahoj Eb. Promiň, že jedu pozdě, ale otec mě zdržel," řekla dívka za volantem.
"Nemůžeme alespoň jednou přijít někam včas, Tal? Nechci být hned první den ve škole zapsaná ve třídnici," stěžovala si Eboly.
"Třeba nedojedem poslední."
"No to chci vidět. Hele, co kdybys radši už konečně vyjela, ať se do školy dostanem ještě dnes?"
"No jo pořád," řekla Tal a velmi pomalým tempem vyjela - cíl škola.

Na parkovišti u školy bylo už jen velmi málo míst pro auto. Jakmile vylezly z auta, Eb spustila.
"Vidíš? Už jste tu zase poslední. Nikde nikdo."
"Jak kdyby sis už nezvykla za ten rok," ušklíbla se Tal a směřovala k jedné velké ošklivé budově. V tom ale uslyšela skřípot brzd. Otočila se a uviděla Volvo.


"Vidíš, nejsme tu poslední."
"Čí je to auto? Pokud vím, tak nikdo tady takové nemá ne?"
"Nevím," řekla Tal a podívala se zpátky na Volvo. Z něj vystupovalo pět lidí. No lidí. Nadpřirozeně krásných bytostí.

Chudák Jasper nejde moc vidět...

"Už vím, kdo to je," řekla Tal vítězoslavně. "Táta říkal, že má do nemocnice nastoupit nějaký nový doktor. To budou nejspíš jeho děti. Prej sou adoptovaní nebo co. Vsadím se, že toho budou vědět víc Jessica a spol."
"Tak to se nemusím ani vsázet. Já to vím," oznámila Eb se smíchem.
"Emmette, nemůžeš někdy někam dojet prostě včas? Opět jsme dojeli pozdě," řekla jedna z nových dívek. Eb a Tal se na sebe podívaly a začaly se smát.
"Pojď, už aj tak máme skluz. A navíc ani nevím, kde jsme," říkala zoufale Eb. Tal vyrazila ke kanceláři paní Copeové, aby zjistila, ve které učebně vlastně jsou.
"Dobrý den, paní Copeová," pozdravila ji slušně. "Mohla byste mi prosím říct, kam mám jít, abych si mohla povykládat s panem Paitnem?" zeptala se s mírným úsměvem. Paní Copeová byla známou jejího otce, takže nebylo divu, když jí ani nevynadala. Teda, že by to mělo nějaký smysl, se říct nedá.
"Jistě, hodinu máš na budově číslo pět, učebna tři."
"Jako obvykle. Děkuju mnohokrát. Nashledanou," rozloučila se a šla zpátky za Eb. Ve dveřích potkala ty 'nové'. Všechny si zběžně prohlídla. Byli tři kluci a dvě holky. Blondýna a černovláska. A blonďák, svalovec a smíchanina zrzka a hnědovlasého. Ta malá černovlasá holka se na ni přátelsky usmála. Tal ji úsměv nejistě opětovala a rychle se vydala s Eb do učebny.

"Je hezké, že jste si udělaly čas a navštívily nás," zaironizoval profesor Paiton.
"Promiňte pane profesore, ale vyskytly se jisté potíže, které nebraly odkladu a musely se vyřešit hned, jinak by hrozil výbuch, který by nikdo a nic nepřežil. Hlavně škola ne," řekla Tal na vysvětlenou a poslední větu řekla tak, aby ji učitel neslyšel. Eb, která ji zaslechla, se snažila nesmát.
"Jaké potíže?" zeptal se Paiton a čekal, co uslyší za odpověď.
"Kdybych vám to řekla, tak bych vás pak musela zabít." Eb již měla problémy se udržet. Třída taky.
"Sednout."
Eb a Tal si sedly do poslední lavice. Ani jedna nechápala, proč jejich spolužačstvo obsazovalo první lavice jako první.
"Jak jsem říkal, než mě ovšem přerušili slečny Blake a Spirity, tak letos... Já to snad nikdy nedořeknu. Dále!" řekl rozčileně, avšak jeho naštvaný výraz nahradil úsměv, když dovnitř vešli černovláska, blonďák a ten s divnýmy vlasy.
"Třído, tohle jsou vaši nový spolužáci. Představte se."
"Jsem Edward Cullen, moje sestra Alice Cullenová a bratr Jasper Hale. Přistěhovali jsme se z Aliašky," představil je divnovlasý. Skoro všechny dívky, krom Tal, Eb a Angely, která měla v hlavě mozek narozdíl od takové Lauren nebo Jessici, povzdechly a nepřestaly je pozorovat. Teda hlavně Edwarda. 'Takže Edward, Alice a Jasper. V tom případě ten svalovec musí být Emmett,' pomyslela si Tal. Eb se zabývala tím samým.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 21. února 2010 v 20:24 | Reagovat

divnovlasej prej, to sedí!!! a Aliaška mě taky dostala :D

ts a člověk se snaží ji dát prostor k tomu co se jí chce psát a ona si ještě stěžuje, no tohle........ tak víš co? příště další kapitlu tohohle! chciMetta v akci!

2 Shig Shig | E-mail | 22. února 2010 v 14:06 | Reagovat

oooooooo dobrýýýýý  :-D ,,divnovlasýˇˇ

3 Bičik Bičik | Web | 22. února 2010 v 20:31 | Reagovat

divnovlasý, to je pěkná přezdívka :-D  :-D jinak chci ještěěěě a maj štěstí, že se jim do třídy nenacpala i rose :-D

4 Alice Cullen-Hale,SB Alice Cullen-Hale,SB | Web | 24. února 2010 v 15:51 | Reagovat

Divnovlasý:D Ach,super...Konečně se taky někdo strefuje do Edwarda:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama